Domowy likier krówkowy (3 składniki)

Nigdy wcześniej nie robiłam własnego likieru, ale już dziś mogę powiedzieć, że na pewno nie będzie to ostatni raz. Wyszedł niesamowicie pyszny, słodki, kremowy i wprost idealny na święta! Przelany do ładnej butelki i ozdobiony czerwoną wstążką będzie idealnym, gustownym prezentem dla miłośników słodkich alkoholi. Podejrzewam, że sprawdzi się wzorowo w wypiekach, ale nie testowałam jeszcze tej teorii w praktyce. Co więcej, sam przepis jest prościutki, składa się tylko z kilku składników i musi postać w lodówce tylko kilka godzin, więc jest świetnym prezentem na ostatnią chwilę ;)


Składniki:
► słodka śmietanka 30 % [300 ml]
► krówki [300 g]
► wódka 40%  [300 ml]

Przygotowanie:
  1. Krówki połamać na mniejsze kawałki i w małym garnuszku podgrzać je razem ze śmietaną do całkowitego rozpuszczenia się cukierków, często mieszając (nie doprowadzić do zagotowania!).
  2. Masę całkowicie wystudzić.
  3. Do zimnej masy dolać wódkę, porządnie wymieszać, przelać do butelki i wsadzić do lodówki na kilka godzin (likier musi się ,,przegryźć'', wg mnie najlepiej zostawić go na noc, ale wystarczą 4 h, żeby lekko zmienił smak i wódka stała się mniej wyczuwalna, a na pierwszy plan wyszedł słodki, krówkowy smak).
  4. Gotowe! Najlepiej smakuje schłodzony ;)

Smacznego!

Etykiety: , , ,