Pieczone nuggetsy z masłem orzechowym (3 składniki)

nuggetsy z kurczaka, pieczone, niskokaloryczne, fit, z masłem orzechowym, płatki kukurydziane
Wiem, że nuggetsy lubicie jeść i przyrządzać (nie bez powodu upatrzyliście sobie przepis na te z McDonald's), ale prawdą jest to, że często pytacie o zdrowszą, mniej kaloryczną, pieczoną wersję. Oto i ona - z masłem orzechowym, w chrupiącej otoczce z płatków, z dodatkiem ostrego sosu, smakują podobnie do tych, które możecie dopaść w KFC. Niesamowicie prosty przepis, nie trzeba się bawić z gorącym olejem, a i zjeść można dwa razy więcej :)

kalorie, makroskładniki, nuggetsy z kurczaka, pieczone, niskokaloryczne, fit, z masłem orzechowym, płatki kukurydziane kalorie i makroskładniki dla 1 sztuki

Składniki
Składniki na ok. 27 sztuk
► pierś z kurczaka [500 g]
► płatki kukurydziane [70 g / 2 szklanki]
► masło orzechowe [25 g / 1 łyżka]

Składniki
► ostry sos typu sriracha [1 łyżka]

Przygotowanie
  1. Oczyszczoną i osuszoną pierś z kurczaka pokroić na w miarę równe kawałeczki.
  2. Mało orzechowe wymieszać z kilkoma łyżkami wody do uzyskania konsystencji gęstej śmietany (ilość wody zależy od wybranego masła). Jeśli Twoje masło nie zawiera soli i cukru, radziłabym na tym etapie dodać 1 łyżeczkę cukru lub miodu i 1 płaską łyżeczkę soli - jeśli do masła zostały dodane ww składniki, ten krok jest zbędny.
  3. Opcjonalnie na tym etapie do masła można dodać ostry sos.
  4. Płatki rozgnieść w dłoniach do uzyskania drobniejszej panierki.
  5. Panierować kawałki kurczaka w masie orzechowej a następnie w płatkach. Gotowe układać na blaszce wyłożonej papierem do pieczenia.
  6. Piec w 200 stopniach przez około 25 minut, przewrócić w połowie czasu pieczenia. Jeśli panierka nadal będzie ,,mokra'', wydłużyć czas pieczenia do 30 minut. 

Smacznego! 
nuggetsy z kurczaka, pieczone, niskokaloryczne, fit, z masłem orzechowym, płatki kukurydziane

Etykiety: , , , , , , , ,