Sushi kanapka - onigirazu (3 składniki)

sushi, kanapka, łosoś, pomysł na sushi, lunch do pudełka
Jeśli przepadacie za sushi, ale macie opory przed tym, żeby zrobić je w domu (perfekcyjne rollowanie wcale nie jest takie łatwe!) trafiliście idealnie :) Onigirazu to coś pomiędzy rolką sushi a onigiri, które można złapać w biegu. Kiedy po raz pierwszy zobaczyłam ten pomysł na kanale szefa kuchni Dai, wiedziałam, że muszę odtworzyć go na blogu. Wyobrażacie sobie takie kanapki do pracy? :D Wykonanie jest tak banalnie proste, że nawet najmniej wprawieni adepci sztuki kuchennej przygotują to danie z zamkniętymi oczami. Właściwie można to nazwać inspiracją bardziej niż przepisem, bo do środka możecie napakować czego dusza zapragnie!

Składniki
Składniki na 1 sztukę
► nori [1 arkusz]
► ugotowany ryż do sushi [ok. 80 g / 1/2 szklanki]
► ulubione dodatki 

Przygotowanie
  1. Na desce do krojenia rozwinąć folię spożywczą i położyć na niej arkusz nori (chropowatą warstwą ku górze).
  2. Na środku wyłożyć 1/4 szklanki ugotowanego ryżu do sushi (gotowałam zgodnie z instrukcją na opakowaniu). Na ryż warstwowo układać dodatki: u mnie jedna wersja zawierała awokado i paluszki surimi, a druga wędzonego łososia, serek philadelphia, marchewkę i ogórka. Sprawdzi się wszystko co normalnie wcinacie w sushi :)
  3. Dodatki przykryć drugą porcją ryżu. 
  4. Rogi nori zagiąć do środka (na kopertę) i całość zawinąć w folię spożywczą, aby kanapka trzymała swój kształt. 
  5. Po kilku minutach brzegi nori się skleją i całość jest gotowa do jedzenia. W takiej formie można ją też wziąć na wynos (nie zapomnijcie do sosie sojowym w osobnym pojemniczku!) :)
  6. Koniecznie obejrzyj oryginalny filmik, który był moją inspiracją - Dai pokazuje dokładnie jak budować kanapkę i jak złożyć ją w całość :D

Smacznego! 
sushi, kanapka, łosoś, pomysł na sushi, lunch do pudełka
 

Etykiety: , , , , , , , , , ,